Yeni İş Yeri Hediye Fikirleri

Yeni bir çalışanın ilk günü birçok nedenden dolayı göz korkutucu bir deneyim olabilir: yeni bir pozisyonla gurur duymak, yeni iş arkadaşlarıyla tanışmak ve yeni çalışma ortamına adapte olmak, aramızdaki en istikrarlı kişileri bile boğmak için yeterlidir. Her yerde ileri görüşlü şirketler çalışanların katılımını en üst düzeye çıkarmaya çalıştıkça, çok fazla kişi işe alım sürecine eşlik eden stresleri göz ardı etmektedir. Öte yandan yeni iş yeri hediyeleri, kişilerin işteki ilk günde rahat, hoş karşılandığını ve takdir edildiğini hissetmesine yardımcı olabilir. Düşünceli karşılama hediyeleriyle tüm bunları sağlayabilirsiniz.

Yeni Çalışma Arkadaşlarını Hediyeye Dahil Edin

Yeni çalışanlar henüz bilmiyor, ancak ilk gün şirketin başarı hikayesinin ayrılmaz bir parçası. Yeni işe alımlara yaratıcı bir şekilde katkıda bulunmak için diğer çalışanlardan yardım isteyin. Konuyla ilgilenen ekip üyeleri katılım sürecine bağlı hissedecekler ve benzersiz yeni iş yeri hediyeleri fikirleri bulmanıza yardımcı olacaklardır. Örneğin, markalı bir polo, tişört, kol düğmesi, hatta bir pijama hediye etmeyi seçebilirsiniz.

Markalı Yeni İş Yeri Hediyeleri

Şirket logosuyla kişiselleştirilmiş yeni iş yeri hediyeleri, yeni çalışanların hoş karşılanmasına yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur. Çalışanlar yeni kişiler konusunda çoğu zaman heyecan duyuyorlar, bu yüzden onları aktif marka elçileri olmaya davet etmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, seçiminizi yaparken dikkatli olun: logo ile süslenmiş birkaç yüz büyük boy beyaz tişört siparişi vermek gerçekten hayalinizdeki hediye olmayabilir. Buradaki amaç, çekici ve kullanışlı ürünler sipariş etmektir. Çalışanlara gerçekte kullanacakları markalı ürünler sipariş vererek, yeni çalışanların şirketin görünürlüğünü ve gururunu artıracağı hoş geldin hediyeleri sağlayabilirsiniz.

Hediyeleri Temel Değerlerinizle Entegre Edin

Henüz şirketin temel değerlerini hediyenize eklemediyseniz, nereden başlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Temel değerleri etkili bir şekilde ileterek, kuruluşlar ilk günden itibaren yeni işe alımların bu önemli mesajları somutlaştırmaya çalışmasına yardımcı olabilir. Bunu akılda tutarak, yeni iş yeri hediyeleri seçerken temel değerleri göz önünde bulundurun. Örneğin, markalı ürünler değerlerin metniyle dekore edilebilir, temsil ettikleri değerlerin bir açıklaması ile daha ayrıntılı hediyeler sunulabilir. Bu anıları oluşturmak, yeni çalışanların şirketle birlikte değerleri de geleceklerine taşımalarının bir yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir