Sevgiliye İlginç Hediye Fikirleri

Sevgililer günü, doğum günü, özel günler, tanışma yıldönümleri derken hediye alınacak gün sayısı bitmek bilmiyor. Ancak yıllarca geçtikçe insanlar alacak yeni bir hediye seçeneği bulamaz hale gelirler. Bu durumda da ilginç hediye fikirleri arayışına girerler. Vereceğiniz hediyeleri nasıl seçeceğiniz konusunda size yardımcı olacak eğlenceli, kolay ve bilimsel olarak kanıtlanmış ipuçlarını sizin için yazdık.

Çorap Gibi Harika Hediyeler Verebilirsiniz

Klasik hediyeler olan bu çoraplar aslında harika hediyelerdir. Sonuçta, bir çift çorabı her zaman giyeriz ve her giydikçe de onları veren insanlara minnettar hissederiz. Hediye seçme hakkındaki inançlarınızı yeniden inşa etmek için hediye vermekle ilgili psikoloji, uzman tavsiyeleri ve çevrimiçi hikayeleri incelerseniz ilginç hediye fikirleri arıyorsanız çorapların ne kadar iyi bir fikir olduğunu görebilirsiniz.

İlginç Hediye Fikirleri ile Sorunları Çözün

Başkaları için (ve kendimiz için) hediye alırken yaptığımız en büyük hatalardan biri, daha fazla şey vermenin insanları mutlu ettiğini düşünmektir. Mutluluk, pozitiflik eklemekten gelmez. Negatifleri kaldırmaktan gelir. Dolayısıyla, hediye seçerken, kişinin hayatında bir sorun bulun ve cömertliğinizle bu sorunu çözün.

Örnekler:

l Sıkıntıları düzeltin: Bıçaklarını keskinleştirin, güneşlik satın alın veya evlerine gidip gıcırtılı kapılar, kırık elektrik anahtarları ve sızdıran lavabolar gibi küçük şeyleri düzeltmek için bir tamirciyle anlaşın.

l Çevresel atıkları azaltın: Kağıt havlular yerine kullanmak için bulaşık bezleri, parşömen kağıdı yerine kullanılacak bir pişirme matı veya şişelenmiş su yerine kullanılacak bir su filtresi hediye edin.

Gösterişli Değil Pratik Olun

Hediyelerdeki seçeneklerimiz bencil olma eğilimindedir. Harika hediyeler veren kişiler olmanın ihtişamını istiyoruz, genel de buna göre hediyeler satın alıyoruz. Örneğin gösterişli çiçekler. Özverili olmak için, ilginç hediye fikirleri seçimine dair daha iyi bir strateji, kalıcı pratik hediyeler satın almaktır. Örneğin bitkiler. Çalışmalar, işe yarar ve anlamlı bir hediyenin gösterişli bir hediyeden daha ağır bastığını göstermiştir.

Örnekler:

l Mücevher yerine bir İsviçre çakısı.

l Fırfırlı bir elbiseden ziyade katlanıp çantaya konulabilen bir ceket.

Size nasıl hediye alacağından endişe eden arkadaşlarınız ve aileniz için bunu nasıl kolaylaştıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

“Hiçbir şeye ihtiyacım yok” demeyin. Gerçekten bir hediye istemiyorsanız, “Lütfen bana bir hediye alma” deyin. Aksi takdirde, düşünün ve onlara ne istediğinizi söyleyin. Birine ne istediğinizi söylemek bencilce hissettirmesine rağmen, onlara tam olarak ne istediğinizi söyleyin. Kişiler ilginç hediye fikirleri ararken bunu takdir edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir